Новини

Енергоефективність кондиціонерів

Енергоефективність – важливий показник, він інформує споживача яку кількість енергії споживає техніка (холодильник, пральна машина, кондиціонер).

Наш експерт Юрій показує які наліпки відтепер є на кожному кондиціонері.

А тепер розповімо детальніше. 

Кондиціонер не споживає енергії “як дві праски” чи “електрочайник”. Це так не працює, а вимірюється по-іншому та залежить від:

  • потужності кондиціонеру;
  • площі приміщення;
  • температури на вулиці;
  • теплоізоляції приміщення;
  • правильного монтажу і підключення (навіть)

Зазвичай кондиціонер споживає у ТРИ рази менше потужності від тієї, яку віддає. Це відбувається, бо кондиціонер витрачає енергію лише на перенесення тепла чи холоду із вулиці до приміщення, а не на самостійне охолодження/обігрів. 

А інверторні кондиціонери можуть споживати аж у ЧОТИРИ рази менше потужності. Пристрій чітко реагує на показники температури та витрачає енергію лише тоді, коли це дійсно потрібно.

За енергоефективність відповідають холодопродуктивність та теплопродуктивність

Холодопродуктивність – це потужність охолодження при максимальному навантаженні (тобто при високій температурі на вулиці). Для зручності створені класи від А до G, що показують ступінь енергоефективності або EER. Чим менше електроенергії споживає кондиціонер, тим вище його EER. 

Так в класі А – EER вище 3,2, а в класі В – EER від 3,0 до 3,2. Нижчу за класом техніку зараз майже не випускають, натомість створюють класи А+, А++, А+++. (показано у відео).

Теплопродуктивність – це кількість спожитої енергії в режимі обігрів, потужність при максимальному навантаженні (коли за вікном максимальна мінусова температура).

Теплопродуктивність теж має свої класи від А до G, але енергоефективність позначається СОР. Так в класі А – СОР вище 3,6, клас В – СОР від 3,6 до 3,4. Аналогічно до холодопродуктивності почали випускати класи А+ та А++ та А+++. 

Саме тому вам потрібно звертати увагу та самим прораховувати скільки електроенергії споживають ваші пристрої. Адже заплативши більше один раз за більше енергоефективний кондиціонер – ви зекономите у майбутньому. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *