Енергоефективність – важливий показник, він інформує споживача яку кількість енергії споживає техніка (холодильник, пральна машина, кондиціонер).
Наш експерт Юрій показує які наліпки відтепер є на кожному кондиціонері.
А тепер розповімо детальніше.
Кондиціонер не споживає енергії “як дві праски” чи “електрочайник”. Це так не працює, а вимірюється по-іншому та залежить від:
- потужності кондиціонеру;
- площі приміщення;
- температури на вулиці;
- теплоізоляції приміщення;
- правильного монтажу і підключення (навіть)
Зазвичай кондиціонер споживає у ТРИ рази менше потужності від тієї, яку віддає. Це відбувається, бо кондиціонер витрачає енергію лише на перенесення тепла чи холоду із вулиці до приміщення, а не на самостійне охолодження/обігрів.
А інверторні кондиціонери можуть споживати аж у ЧОТИРИ рази менше потужності. Пристрій чітко реагує на показники температури та витрачає енергію лише тоді, коли це дійсно потрібно.
За енергоефективність відповідають холодопродуктивність та теплопродуктивність.
Холодопродуктивність – це потужність охолодження при максимальному навантаженні (тобто при високій температурі на вулиці). Для зручності створені класи від А до G, що показують ступінь енергоефективності або EER. Чим менше електроенергії споживає кондиціонер, тим вище його EER.
Так в класі А – EER вище 3,2, а в класі В – EER від 3,0 до 3,2. Нижчу за класом техніку зараз майже не випускають, натомість створюють класи А+, А++, А+++. (показано у відео).
Теплопродуктивність – це кількість спожитої енергії в режимі обігрів, потужність при максимальному навантаженні (коли за вікном максимальна мінусова температура).
Теплопродуктивність теж має свої класи від А до G, але енергоефективність позначається СОР. Так в класі А – СОР вище 3,6, клас В – СОР від 3,6 до 3,4. Аналогічно до холодопродуктивності почали випускати класи А+ та А++ та А+++.
Саме тому вам потрібно звертати увагу та самим прораховувати скільки електроенергії споживають ваші пристрої. Адже заплативши більше один раз за більше енергоефективний кондиціонер – ви зекономите у майбутньому.